Semináře

V rámci veletrhu nabízíme možnost zúčastnit se seminářů. Jejich seznam spolu s jejich lektory najdete níže. Je to jedinečná příležitost vyzkoušet si, který lektor Vám vyhovuje a zároveň si během dne vyzkoušet různé semináře s různými zbraněmi. Pro skupiny historického šermu je to zároveň možnost si vybrat lektora, který jim bude vyhovovat a i se s ním osobně dohodnout na spolupráci, seminářích apod.

 

Registrace na semináře jou již UZAVŘENY! Pokud máte ještě zájem o semináře, registrace je možná pouze na místě.

 

Následující semináře jsou již zaplněné. Pokud máte zájem, napište nám do poznámky a zapíšeme Vás jako náhradníka. Děkujeme.

Dýky podle Meyera

Šerm šavlí (Jan "Alatyr" Kozák)

 

Dále upozorňujeme, že následující semináře mají méně jak 5 volných míst:

Dlouhý meč - Scénická práce (Martin Tureček - Adorea) - poslední 2 volná místa!

Práce s kopím (Vít Hrachový) - poslední 2 volná místa!

Námořní boj aneb „Get off my boat!“ (Adam Jirka)

Oheň a show - pohyb prostorem (Michael Bartizal)

Ringen am schwert - zápasové techniky s mečem (Jan Šulák - DigladioR)- poslední 1 volné místo!

Úskalí interpretace šermířských technik dle Fechtbuchů (Petr Vytopil)

Neděle - Tesák a štítek (Martin Tureček - Adorea) - poslední volné místo!

Neděle - Základy scénické praxe (Petr Vytopil)

 

Nicméně většina obecných informací zůstává:

I letos máme dva druhy seminářů - první, sobotní, které trvají cca 50 minut a nedělní, které trvají 3 hodiny.

Časový harmonogram naleznete v sekci Program.

S sebou si vezměte věci na cvičení (tepláky, tričko, sálovou obuv), případně zbraň a masku (na místě budou nějaké k zapůjčení, ale doporučujeme si vzít vlastní).

V případě, že budete nuceni účast zrušit, do 20.10. 2017 bude vráceno 100% z částky, v případě odhlášení později, bude vráceno 50% z částky.

Seminářů je možno se účastnit pouze na vlastní nebezpečí, což bude třeba potvrdit podpisem na podpisovém archu.

Upozorňujeme, že semináře se týkají pouze osob starších 18-ti let!!!

 

Nově nabízíme možnost zaplatit si individuální lekci od jednoho z lektorů. V případě, že byste chtěli, aby vás pod vedením lektora bylo více, lze se domluvit i tak. Maximálně však 4 lidé.

Seznam lektorů, kteří budou individuální lekce poskytovat, najdete níže. Seznam prozatím není kompletní a ceny za jedu hodinu ještě nejsou uvedeny.

 

Ceny seminářů:

Sobota:

Cena jednoho semináře: 160 Kč

Balíček 3 semináře + vstupné: 490 Kč

Balíček 5 seminářů + vstupné: 790 Kč

Celodenní sobotní vstupenka: 990 Kč

Vlastní hodina s lektorem pro 1-2 lidi: 600 Kč/hod

Vlastní hodina s lektorem pro 3-4 lidi: 900 Kč/hod

 

Neděle

Cena za jeden nedělní seminář: 450 Kč

Celodenní nedělní vstupenka: 1100 Kč (ušetříte 250 Kč)

 

Celovíkendová vstupenka: 1890 Kč (oproti dvoum celodenním vstupenkám ušetříte 200 Kč - při absolvování všech seminářů, vychází jedna hodina na 90 Kč)

 

Sobotní semináře

Jeden seminář trvá cca 50 minut a počet přihlášených je omezen, proto neváhejte a posílejte své přihlášky co nejdříve. Na místě se budou už jen doplňovat případná volná místa, pokud nějaká zůstanou. Platba je možná pouze předem na účet, tím se přihláška stává závaznou.
V případě, že budete nuceni účast zrušit, do 20.10. 2017 bude vráceno 100 % z částky, v případě odhlášení později, bude vráceno 50% z částky.

Přihlásit se lze po spuštění přes formulář níže.

Aktivní účast na seminářích je hrazena samostatně. Cena jednoho semináře je stanovena na 160 Kč. Dále nabízíme možnost zakoupit si vstupenku All inclusive, ve které máte vstup na všechny semináře (je však potřeba předem závazně nahlásit, na které chcete) a zároveň i vstup na celou akci. Cena této vstupenky je stanovena na 990 Kč. Pro ty, kteří si vyhlédli méně seminářů nabízíme dva balíčky. První balíček nabízí vstup na tři libovolné semináře, které je opět nutné dopředu nahlásit, a vstupné na akci. Druhý balíček nabízí vstup na pět vybraných seminářů a vstupné.

Nedělní semináře jsou naceněny individuálně, je však možné zakoupit celodenní nedělní vstupenku či dokonce celovíkendovou vstupenku.

 

Seznam sobotních seminářů najdete ZDE.

 

Dlouhý meč

(Vojtěch Půlpán)

Dreyhewe a Krawthacke z MS 3227a, a Flvgel a Kron z Paurñfeyndta. Možné interpretace a aplikace několikatempových kombinací z periferie Liechtenauerovského okruhu.

Dlouhý meč - Nachschlag aneb obnova útoku

(Hozák Kamil)

Společně projdeme několik možností jak obnovit útok do odkrytí soupěře, podle jeho reakce na náš Vorschlag.
Probereme základní mechaniky pohybu těla i zbraně.
Nutná je šermířská maska, nákrčník, rukavice (stačí pracovní) a bezpečný dlouhý meč. Doporučený plastron, ochranná vesta.
Deset plastových mečů a 10 masek mohu zapůjčit.

Dlouhý meč - Scénická práce

(Martin Tureček - Adorea)

Dýky podle Meyera

(Zdeněk Utišil - DigladioR)

Meisterhaw s dlouhým mečem

(Jan Hořejší a Viktor Kliment)

Společně se věnujeme rekonstrukci Lichtenauerovi větve evropského bojového umění s dlouhým mečem asi 8 let. Pojetí pěti mistrovských seků se v řadě interpretací liší. Lze sledovat názory na výkon seků od značně defenzivního, někdy dokonce „dvoutempového“ pojetí až po pojetí ofenzivní. Podle našeho názoru lze každý mistrovský sek aplikovat jako jeden jasný pohyb jak do útoku, tak do obrany, přičemž výkon je stále stejný. V rámci semináře se zaměříme na to, co mají seky společné, zejména: terče (Plossen) polohy (Hutten), tempo (Vor, Indes, Nach) a cítění (Fühlen). Seminář je určen převážně pokročilejším šermířům.

S sebou povinné: sportovní oblečení, cvičný dlouhý meč

Doporučené: šermířská maska, ochrana rukou, popř. další chrániče (lokty, tělo) 

Námořní boj aneb „Get off my boat!“

(Adam Jirka)

Anglie v 18. století je světovou velmocí. Jelikož musí být pořádek a disciplína, tak na vše musí být příručka. A my se podle jedné z takových příruček, která byla napsána britským námořním důstojníkem, seznámíme se způsobem, jak na lodích bojovat, a především to, jak úspěšně provést abordáž, abychom zabrali nepřátelskou loď. Ahoy

Oheň a show - pohyb prostorem

(Michael Bartizal)

Práce s kopím

(Vít Hrachový)

V rámci semináře se budou cvičit různé druhy úchopu kopí, prodlužování a zkracování dosahu, bod kopím na krátkou, střední a dlouhou vzdálenost, sek kopím po kruhu, řez hrotem kopí a taktika sólového kopiníka či taktika kopiníka ve formaci.

Pro lepší představu se můžete podívat na videa této školy, která najdete ZDE.

Ringen am schwert - zápasové techniky s mečem

(Jan Šulák - DigladioR)

Workshop na dlouhý meč s tématem zkrácení vzdálenosti a přechodu do zápasu. Kdy a za jakých okolností je to možné či výhodné. Prakticky si ukážeme jak provádět einlaufen. Jak po něm přecházet do porazů nebo jaké techniky na něj navazovat (handtrucken, armringen). Na závěr se také naučíme jak se bránit proti einlaufen pomocí schneiden a schnapen.

Šerm šavlí

(Jan "Alatyr" Kozák)

Úskalí interpretace šermířských technik dle Fechtbuchů

(Petr Vytopil)

Zwerchhaw a vazba rapírem se zaměřením na tempo a vzdálenost.

Výběr z typických tanečních forem raného novověku

(Hana Tillmanová)

Individuální lekce - sobota

Možnost zaplacení si lektora na hodinu je i pro více osob, maximálně ovšem 4. Cena je rozdělena na dvě skupiny - pro 1-2 osoby a pro 3-4 osoby. V obou případech je cena konečná a zahranuje lektora i pronájem telocvičny na jednu hodinu. (Cena je opravdu za hodinu a NE za osobu, dva lidé tedy dohromady za jednoho lektora zaplatí 600 Kč, každý tedy 300 Kč)

Téma hodiny je na Vás, je ovšem potřeba se přihlásit dopředu a na tématu se dopředu domluvit.

Tato nabídka se týká pouze soboty 4.11.2017.

Pokud máte k individuálním lekcím dotazy, napiše nám na mail: info@replicon.cz

 

PODROBNĚJŠÍ INFORMACE O INDIVIDUÁLNÍCH SEMINÁŘÍCH VČETNĚ INFORMACÍ O LEKTORECH NAJDETE ZDE.

 

Vlastní hodina s lektorem pro 1-2 lidi: 600 Kč/hod

Vlastní hodina s lektorem pro 3-4 lidi: 900 Kč/hod

 

 

Hrachový Vít

Jirka Adam

Půlpán Vojtěch

Šulák Jan

Utišil Zdeněk

Waschka Robert

 

Nedělní semináře

Nedělní plnohodnoté semináře trvají tři hodiny. Pro veřejnost jsou zavřeny a je nutné se hlásit dopředu (na místě se budou doplňovat jen volná místa).

 

Seznam nedělních seminářů najdete ZDE.

 

Nedělní semináře

Neděle - Bartitsu, sebeobrana Sherlocka Holmese

(Robert Waschka - Dům rytířských ctností)

Viktoriánský Londýn je město násilí. Slavný detektiv mu čelí pomocí Bartitsu (baritsu v knize), stylu vyvinutému jako vědecká sebeobrana, založená na dodnes platných principech a zcela funkční. Budeme bojovat vycházkovou holí, povedeme údery, kopy a přejdeme ke chvatům zápasu, nejen japonského jiujitsu. Ve workshopu se uděláme průřez celým Bartitsu tak, abyste získali dostatečný vhled do celého systému. Nenaučíte se nic, ale vyzkoušíte si jednoduché základní techniky i pár nepovinných špinavých triků pro pokročilé. Pro fandy Assassin´s Creed Syndicate navíc jako bonus desítky technik použitých ve hře!

Neděle - Tesák a štítek

(Martin Tureček - Adorea)

Neděle - Základy scénické praxe

(Petr Vytopil)

Ukážeme si práci se signály a výrazem, vysvětlíme si rozdíly v jednotlivých žánrech a práci s rytmikou. Dále se budeme věnovat zahájením jednotlivých chodů zbraní (assalt), závěrů assalt a vyhrávání pauz mezi assalty. Zájemci si mohou přinést libovolné zbraně, protože tyto základy jsou aplikovatelné na jakékoliv zbraně. Ideální bude, pokud dvojice přinesou hotovou choreografii, na které si ukážeme možné způsoby zpracování. Pokud vše zvládneme, ukážeme si jak inscenovat původní dobové „nebezpečné“ techniky. Pro správné pochopení bude výhodné, pokud si přinesete chrániče a masky, nejsou ale podmínkou.‎