Sobotní semináře

Jeden seminář trvá cca 50 minut a počet přihlášených je omezen, proto neváhejte a posílejte své přihlášky co nejdříve. Na místě se budou už jen doplňovat případná volná místa, pokud nějaká zůstanou. Platba je možná pouze předem na účet, tím se přihláška stává závaznou.
V případě, že budete nuceni účast zrušit, do 20.10. 2017 bude vráceno 100% z částky, v případě odhlášení později, bude vráceno 50% z částky.

Přihlásit se lze po spuštění přes formulář níže. Přihlašování bude spuštěno 1.9.2017!

Aktivní účast na seminářích je hrazena samostatně. Cena jednoho semináře je stanovena na 160 Kč. Dále nabízíme možnost zakoupit si vstupenku All inclusive, ve které máte vstup na všechny semináře (je však potřeba předem závazně nahlásit, na které chcete) a zároveň i vstup na celou akci. Cena této vstupenky je stanovena na 990 Kč. Pro ty, kteří si vyhlédli méně seminářů nabízíme dva balíčky. První balíček nabízí vstup na tři libovolné semináře, které je opět nutné dopředu nahlásit, a vstupné na akci. Druhý balíček nabízí vstup na pět vybraných seminářů a vstupné.

Nedělní semináře jsou naceněny individuálně, je však možné zakoupit celodenní nedělní vstupenku či dokonce celovíkendovou vstupenku.

 

Informace o lektorech najdete ZDE:

 

Ceny seminářů:

Sobota:

Cena jednoho semináře: 160 Kč

Balíček 3 semináře + vstupné: 490 Kč

Balíček 5 seminářů + vstupné: 790 Kč

Celodenní sobotní vstupenka: 990 Kč

Vlastní hodina s lektorem pro 1-2 lidi: 600 Kč/hod

Vlastní hodina s lektorem pro 3-4 lidi: 900 Kč/hod

 

Neděle

Cena za jeden nedělní seminář: 450 Kč

Celodenní nedělní vstupenka: 1100 Kč (ušetříte 250 Kč)

 

Celovíkendová vstupenka: 1890 Kč (oproti dvoum celodenním vstupenkám ušetříte 200 Kč - při absolvování všech seminářů, vychází jedna hodina na 90 Kč)

 

 

Dlouhý meč

(Vojtěch Půlpán)

Dreyhewe a Krawthacke z MS 3227a, a Flvgel a Kron z Paurñfeyndta. Možné interpretace a aplikace několikatempových kombinací z periferie Liechtenauerovského okruhu.

 

Dlouhý meč - Nachschlag aneb obnova útoku

(Hozák Kamil)

Společně projdeme několik možností jak obnovit útok do odkrytí soupěře, podle jeho reakce na náš Vorschlag.
Probereme základní mechaniky pohybu těla i zbraně.
Nutná je šermířská maska, nákrčník, rukavice (stačí pracovní) a bezpečný dlouhý meč. Doporučený plastron, ochranná vesta.
Deset plastových mečů a 10 masek mohu zapůjčit. 

 

Dlouhý meč - scénická práce

(Martin Tureček - Adorea)

 

Dýky podle Meyera

(Zdeněk Utišil - DigladioR)

 

Meisterhaw s dlouhým mečem

(Jan Hořejší a Viktor Kliment)

Společně se věnujeme rekonstrukci Lichtenauerovi větve evropského bojového umění s dlouhým mečem asi 8 let. Pojetí pěti mistrovských seků se v řadě interpretací liší. Lze sledovat názory na výkon seků od značně defenzivního, někdy dokonce „dvoutempového“ pojetí až po pojetí ofenzivní. Podle našeho názoru lze každý mistrovský sek aplikovat jako jeden jasný pohyb jak do útoku, tak do obrany, přičemž výkon je stále stejný. V rámci semináře se zaměříme na to, co mají seky společné, zejména: terče (Plossen) polohy (Hutten), tempo (Vor, Indes, Nach) a cítění (Fühlen). Seminář je určen převážně pokročilejším šermířům.

S sebou povinné: sportovní oblečení, cvičný dlouhý meč

Doporučené: šermířská maska, ochrana rukou, popř. další chrániče (lokty, tělo)

 

 

Námořní boj aneb „Get off my boat!“

(Adam Jirka)

Anglie v 18. století je světovou velmocí. Jelikož musí být pořádek a disciplína, tak na vše musí být příručka. A my se podle jedné z takových příruček, která byla napsána britským námořním důstojníkem, seznámíme se způsobem, jak na lodích bojovat, a především to, jak úspěšně provést abordáž, abychom zabrali nepřátelskou loď. Ahoy

 

Oheň a show - pohyb prostorem

(Michael Bartizal)

 

Práce s kopím

(Vít Hrachový )

V rámci semináře se budou cvičit různé druhy úchopu kopí, prodlužování a zkracování dosahu, bod kopím na krátkou, střední a dlouhou vzdálenost, sek kopím po kruhu, řez hrotem kopí a taktika sólového kopiníka či taktika kopiníka ve formaci.

Pro lepší představu se můžete podívat na videa této školy, která najdete ZDE.

 

Ringen am schwert - zápasové techniky s mečem

(Jan Šulák - DigladioR)

Workshop na dlouhý meč s tématem zkrácení vzdálenosti a přechodu do zápasu. Kdy a za jakých okolností je to možné či výhodné. Prakticky si ukážeme jak provádět einlaufen. Jak po něm přecházet do porazů nebo jaké techniky na něj navazovat (handtrucken, armringen). Na závěr se také naučíme jak se bránit proti einlaufen pomocí schneiden a schnapen. 

 

Šerm šavlí

(Jan "Alatyr" Kozák)

 

Úskalí interpretace šermířských technik dle Fechtbuchů

(Petr Vytopil)

Zwerchhaw a vazba rapírem se zaměřením na tempo a vzdálenost.

 

Výběr z typických tanečních forem raného novověku

(Hana Tillmanová)