Program

Přednášky

Sál 1

9:30 - 10:30      Složení a organizace vojska českého království ve 14. st. (Ivan Dubec)
10:35 - 12:05   Těžkooděnec v průběhu 14. a 15. století (Kryštof Šámal, Martin Lukeš, Martin Hanus, Michal Friš a Martin Zadražil)
12:10 - 12:40   „Schovej svůj meč! Kdo čím zachází, tím také schází.“ (Antonín Kadlec)
12:45 - 13:45   Mordy a jiná lotrovství - o trestných činech a trestech ve středověkých Čechách (JUDr. Jiří Šouša, Ph.D)
13:50 - 14:20   Přehlídka krásy a zmaru (Nova Art, Sikra)
14:25 - 15:25   Kuchyně pozdního středověku (Monika Feyfrlíková – Civitas Pragensis z. s.)
15:30 - 16:30   Košilatá historie: Věk rozumu/doba temna (Vojtěch Půlpán)
16:35 - 17:10   Rok 1618: Výročí začátku třicetileté války ve stínu "osmiček v českých dějinách" (Klára Andresová)
17:15 - 17:35   Křest komixové knížky Třicetiletá válka (Klára Andresová, Matěj Pospíšil)
17:40 - 18:10   Temní ilumináti se přiznávají (Jan Pohunek)
18:15 - 19:15   Třicetiletá válka a česká stopa (Františka Vrbenská)

 

Sál 2

9:30 - 10:30      Staroislandské ságy a severská krimi – co mají společného? (Markéta Ivánková)  
10:35 - 11:05   Měkčené zbraně (Cesty časem)  
11:10 - 12:10   Otázky kolem smrti slavných českých králů (Ivan Dubec)  
12:15 - 13:15   Jak vznikají Tři kapitáni, a proč ne více ani méně (Michael Bronec)  
13:20 - 13:40   Dražba  
13:45 - 14:45   Velké příběhy žoldnéřských kumpanií (Vojtěch Půlpán)  
14:50 - 15:50   Principy šermu Giacoma di Grassiho a jejich aplikace (Vít Hrachový)  
15:55 - 16:55   Fáma, pověst, konspirace - životní cyklus (Jan Pohunek)  
17:00 - 17:45   "Od luku přes pavézu k píce" - vývoj vojenství ve střední a západní Evropě 15. století v kontextu dobových konfliktů (Jan Biedermann)  
17:50 - 18:50   Inscenování soubojů s přihlédnutím k dobovým školám šermu – úvod do základů choreografie II (Petr Vytopil)  

 

Semináře

Semináře - sobota

9:00

- 9:50      Meč a štít (Vít Hrachový)  
10:00 - 10:50   Dlouhý meč - JAKnaNACH (Hozák Kamil, Pardubický spolek šermířský)  
11:00 - 11:50   Ohnutý hřbet a dlouhá čepel (Petr Pistulka)  
12:00 - 12:00   Jak na otočky ve scénickém šermu (Digladior - Jan Šulák, Zdeněk Utišil)  
13:00 - 13:50   Boloňská škola šermu - poboční meč (spada da lato) (Lanistae liberi Pragenses)  
14:00 - 14:50   „Chtějí to lidi vidět?“ (Argo - Petr Nůsek)  
15:00 - 15:50   Kyusho Jitsu (Okuden Circle,  Martin Zvonař)  
16:00 - 16:50   Úskalí interpretace šermířských technik dle Fechtbuchů (Petr Vytopil)  
17:00 - 17:50   Kingdom Come Deliverance šerm ze hry naživo (Robert Waschka -Dům rytířských ctností)  
18:00 - 18:50   Základy irských tanců (Kuba Mašek (Rinceoirí))  
19:00 - 19:50   Párová akrobacie - netradiční forma vyprávění (Jaroslav Dolejší "Červeňák")  
20:00 - 20:50   Padám, padáš, padáme! (Adam Jirka)  

Semináře - neděle

8:00 - 11:00      Zaklínač - šest škol boje, Gryf, Medvěd, Vlk, Kočka, Mantichora, Zmije (Robert Waschka - Dům rytířských ctností)
12:00 - 15:00   Základy scénické praxe (Petr Vytopil)
15:00 - 18:00   Tempo, menzura a biomechanika při práci se sečně bodnými zbraněmi (Vít Hrachový)

 

Další program - sobota

9:00 - 14:00      Tržiště (někteří prodejci zůstávají déle)      Hala
13:20 - 13:40   Dražba   Sál 2
9:00 - 14:00   Lukostřelnice   Venkovní hřiště vzadu za seminářema
16:00 - 17:00   Taranisovo kopí   Malá hala po pravé straně při vstupu ("jídelna)
18:00 - 20:00   Turnaj juggerů   Venkovní hřiště
9:00 - 22:00   Larp Střepy pravdy   všude
11:00 - 13:00   Fotokoutek   Malá hala po pravé straně při vstupu ("jídelna)

 

Řemeslné workshopy

Sobota

18:00 - 21:00      Základní techniky zpracování kůže      sraz u vchodu do budovy Modré školy

 

Neděle

8:00 - 12:00   Výroba opasku 1. skupiny (může zůstat i déle)   sraz u vchodu do budovy Modré školy
12:00 - 17:00      Výroba opasku 2. skupina   sraz u vchodu do budovy Modré školy
14:00 - 17:00   Tkaní na karetkách      sraz u vchodu do budovy Modré školy