Individuální sobotní semnáře

 

I letos nabízíme možnost si na RepliConu domluvit vlastní individuální (či až pro čtyři osoby) seminář.

 

Možnost zaplacení si lektora na hodinu je i pro více osob, maximálně ovšem čtyři. Cena je rozdělena na dvě skupiny - pro 1-2 osoby a pro 3-4 osoby. V obou případech je cena konečná a zahrnuje lektora i pronájem tělocvičny na jednu hodinu. (Cena je opravdu za hodinu a NE za osobu, dva lidé tedy dohromady za jednoho lektora zaplatí 600 Kč, každý tedy 300 Kč)

 

Téma hodiny je na Vás, je ovšem potřeba se přihlásit dopředu a na tématu se dopředu domluvit.

 

Tato nabídka se týká pouze soboty 3.11.2018!!!

 

Přihlašování probíhá pomocí mailu info@replicon.cz. Na něj nám, prosím, napište:

- lektora, kterého byste si chtěli pronajmout

- čas (v případě zájmu je možné se domluvit i na delším čase než je jedna hodina)

- téma semináře, které byste chtěli

- počet účastníků

- jméno a příjmení, datum narození (postačí jednoho ze skupiny, který bude s námi jednat)

 

Seminář je nutné zaplatit dopředu, veškeré platební údaje Vám ihned po dohodě zašleme.

 

Pokud máte k individuálním lekcím dotazy, napište nám na mail: info@replicon.cz

 

Vlastní hodina s lektorem pro 1-2 lidi: 600 Kč/hod

Vlastní hodina s lektorem pro 3-4 lidi: 900 Kč/hod

 

 

Lektoři, kteří budou k dispozici, a něco málo o nich:

 

Hrachový Vít

 

Spolek historického šermu Au jugé

Věnujeme se pravidelnému tréninku evropského umění boje s libovolnými chladnými zbraněmi.
Cvičíme replikami chladných zbraní pro dobrou techniku a plastovými meči, shinai a kordy se sportovními čepelemi na rychlost. Jednou za půl roku pořádáme sparringové semináře otevřené libovolným bojovým uměním se zbraněmi, na které docházejí borci z Magisteria, Escrimy, filipínského Kali, kendó, kobudó, tchaj-ti aj.
Tréninky jsou minimálně 2x týdně v centru Prahy (I.P.Pavlova) a v případě zájmu se pořádají i víkendové semináře v terénu i v tělocvičně.
Výuka je individuální, založená na italských školách Giacoma di Grassiho, a Salvatora Fabrise a fechtbuchu Joachima Meyera. Systém začíná prací nohou a jednoruční zbraní — tesák, scramasax. Pokračuje se kombinací zbraní se štítem a pukléřem, sekerou. Zvlášť se učí dlouhá tyč a kopí. Následuje práce s rapírem a kordem, kombinace dvou zbraní — tesáků, rapírů, rapíru a dýky. Procvičují se základy boje s pláštěm a sítí, obuškem a dlouhou sekerou.
Co nás spojuje je láska k chladným zbraním a touha vybudovat si umění v jejich použití — i pro reálnou sebeobranu. Trénujeme šerm především jako bojové umění.
Nabízíme také možnost uspořádání intenzivních tréninkových seminářů v Praze, dle domluvy i mimo Prahu.
Škola je otevřená novým zájemcům po celý rok.

Zde najdete semináře, které autor nabízí.

 

Jirka Adam

zástupce školy šermu ABBACA z Hradce Králové

Šerm od roku 1996, od roku 1998 člen skupiny Abbaca, hostující v A.R.G.O. Warriors, Berounští měštané. Šermířské a pohybové vzdělání: Petr Nůsek, Peter Koza, Andrea Lupo Sinclair, Mark P. Donnelly, Ladislav Beran, Petr Barvík, Ramón Martínez, Paul Macdonald

 

Pistulka Petr

Lektor AKA České Budějovice, člen školy Paridon Petra Vytopila a člen skupiny Historický šerm - T.J. Sokol Pavla Foltána v Českých Budějovicích
Šermu se věnuje cca posledních deset let po předchozích zkušenostech s aikidem, taichi či karate. Má za sebou víkendové školy a semináře kordu, meče a šavle u Petera Kozy, pravidelně se účastní škol, které pořádá škola Paridon Petra Vytopila, se zaměřením na kord (italská a španělská škola) a dlouhý meč. Absolvoval kurz zaměřený na Ringen pod taktovkou školy Digladior či seminář zaměřený na španělskou školu pod vedením Alberta Bomprezziho.

V AKA České Budějovice vede kurz základy šermu pro začátečníky a kurz italské školy dle mistra Salvatora Fabrise. U Pavla Foltana se pak vzdělává v umění dlouhé meče dle Joachima Meyera.

V rámci Magisteria dosáhl stupně Mladší tovaryš prvního stupně v italské škole, uděleného Petrem Vytopilem, a žákovských stupňů v dlouhém meči a francouzském kordíku.
Hlavní zájem spočívá v rekonstrukci šermu dlouhým rapírem dle mistra Salvatora Fabrise s přesahem ostatních mistrů z 17. století (Giganti, Capoferro, Pallavicini, Marcelli či Bodi di Masso).

 

Půlpán Vojtěch

Lektor má více než dvě desetiletí zkušeností z oblasti rekonstrukčního a scénického šermu, i z jiných bojových umění. Je členem scénické skupiny "Berounští měšťané", reeneactorského sdružení "Ogari Pogoni", zakládajícím (byť momentálně neaktivním) členem spolku "Ringen Club Praha" a spolupořadatelem veletrhu šermu a historie "RepliCon".

 

Momentálně lektorem sdružení Lamprecht, které se věnuje studiu šermu podle mistrů z okruhu tzv. německé školy s důrazem na Liechtenauerovu linii podle pramenů ze 14. a 15. století. Pokud je třeba, uchyluje se doplňkově i k technikám a postupům mladším, případně i z jiných kulturních okruhů.

Hlavním těžištěm je boj beze zbroje s dlouhým mečem, tzv. blossfechten.