Individuální sobotní semináře

 

I letos nabízíme možnost si na RepliConu domluvit vlastní individuální (či až pro čtyři osoby) seminář.

 

Možnost zaplacení si lektora na hodinu je i pro více osob, maximálně ovšem čtyři. Cena je rozdělena na dvě skupiny - pro 1-2 osoby a pro 3-4 osoby. V obou případech je cena konečná a zahrnuje lektora i pronájem tělocvičny na jednu hodinu. (Cena je opravdu za hodinu a NE za osobu, dva lidé tedy dohromady za jednoho lektora zaplatí 600 Kč, každý tedy 300 Kč)

 

Téma hodiny je na Vás, je ovšem potřeba se přihlásit dopředu a na tématu se dopředu domluvit.

 

Tato nabídka se týká pouze soboty 2.11.2019!!!

 

Přihlašování probíhá pomocí mailu info@replicon.cz. Na něj nám, prosím, napište:

- lektora, kterého byste si chtěli pronajmout

- čas (v případě zájmu je možné se domluvit i na delším čase než je jedna hodina)

- téma semináře, které byste chtěli

- počet účastníků

- jméno a příjmení, datum narození (postačí jednoho ze skupiny, který bude s námi jednat)

 

Seminář je nutné zaplatit dopředu, veškeré platební údaje Vám ihned po dohodě zašleme.

 

Pokud máte k individuálním lekcím dotazy, napište nám na mail: info@replicon.cz

 

Vlastní hodina s lektorem pro 1-2 lidi: 600 Kč/hod

Vlastní hodina s lektorem pro 3-4 lidi: 900 Kč/hod

 

 

Lektoři, kteří budou k dispozici, a něco málo o nich:

 

Boleček Petr

 

Karel Hais

 

narozen 1968

bydliště Kralupy nad Vltavou

šermuje od roku 1978 - kord, šavle

oddíly: VŠ/USK Praha, ČŠK Riegel Praha, Bohemians Praha

člen České veteránské šermířské asociace 

v současnosti účastník hlavně veteránských soutěží (kord, šavle)

poslední úspěch bronz v MČR V 2018 šavle družstva

trenér od 2009 v těchto oddílech:

Bohemians Praha, Oddíl moderního pětiboje Kralupy nad Vltavou, Spartak Hořovice - moderní pětiboj

člen SHŠ Basilard Kralupy nad Vltavou a Slamburk.cz

ve scénice nejraději "třicítku" kordem

stříbro Kubelíkův kord - šavle

další aktivity: propagace šermu na různých sportovních akcích hlavně

ve středočeském kraji,

od 9/2019 lektor v programu Hejbemese.cz,

absolvent FTVS UK - druhá trenérská třída

 

 

Hrachový Vít

 

Spolek historického šermu Au jugé

Věnujeme se pravidelnému tréninku evropského umění boje s libovolnými chladnými zbraněmi.
Cvičíme replikami chladných zbraní pro dobrou techniku a plastovými meči, shinai a kordy se sportovními čepelemi na rychlost. Jednou za půl roku pořádáme sparringové semináře otevřené libovolným bojovým uměním se zbraněmi, na které docházejí borci z Magisteria, Escrimy, filipínského Kali, kendó, kobudó, tchaj-ti aj.
Tréninky jsou minimálně 2x týdně v centru Prahy (I.P.Pavlova) a v případě zájmu se pořádají i víkendové semináře v terénu i v tělocvičně.
Výuka je individuální, založená na italských školách Giacoma di Grassiho, a Salvatora Fabrise a fechtbuchu Joachima Meyera. Systém začíná prací nohou a jednoruční zbraní — tesák, scramasax. Pokračuje se kombinací zbraní se štítem a pukléřem, sekerou. Zvlášť se učí dlouhá tyč a kopí. Následuje práce s rapírem a kordem, kombinace dvou zbraní — tesáků, rapírů, rapíru a dýky. Procvičují se základy boje s pláštěm a sítí, obuškem a dlouhou sekerou.
Co nás spojuje je láska k chladným zbraním a touha vybudovat si umění v jejich použití — i pro reálnou sebeobranu. Trénujeme šerm především jako bojové umění.
Nabízíme také možnost uspořádání intenzivních tréninkových seminářů v Praze, dle domluvy i mimo Prahu.
Škola je otevřená novým zájemcům po celý rok.

Zde najdete semináře, které autor nabízí.

 

Jirka Adam

zástupce školy šermu ABBACA z Hradce Králové

Šerm od roku 1996, od roku 1998 člen skupiny Abbaca, hostující v A.R.G.O. Warriors, Berounští měštané. Šermířské a pohybové vzdělání: Petr Nůsek, Peter Koza, Andrea Lupo Sinclair, Mark P. Donnelly, Ladislav Beran, Petr Barvík, Ramón Martínez, Paul Macdonald

 

Pistulka Petr

Lektor AKA České Budějovice, člen školy Paridon Petra Vytopila a člen skupiny Historický šerm - T.J. Sokol Pavla Foltána v Českých Budějovicích
Šermu se věnuje cca posledních deset let po předchozích zkušenostech s aikidem, taichi či karate. Má za sebou víkendové školy a semináře kordu, meče a šavle u Petera Kozy, pravidelně se účastní škol, které pořádá škola Paridon Petra Vytopila, se zaměřením na kord (italská a španělská škola) a dlouhý meč. Absolvoval kurz zaměřený na Ringen pod taktovkou školy Digladior či seminář zaměřený na španělskou školu pod vedením Alberta Bomprezziho.

V AKA České Budějovice vede kurz základy šermu pro začátečníky a kurz italské školy dle mistra Salvatora Fabrise. U Pavla Foltana se pak vzdělává v umění dlouhé meče dle Joachima Meyera.

V rámci Magisteria dosáhl stupně Mladší tovaryš prvního stupně v italské škole, uděleného Petrem Vytopilem, a žákovských stupňů v dlouhém meči a francouzském kordíku.
Hlavní zájem spočívá v rekonstrukci šermu dlouhým rapírem dle mistra Salvatora Fabrise s přesahem ostatních mistrů z 17. století (Giganti, Capoferro, Pallavicini, Marcelli či Bodi di Masso).

 

Půlpán Vojtěch

Lektor má více než dvě desetiletí zkušeností z oblasti rekonstrukčního a scénického šermu, i z jiných bojových umění. Je členem scénické skupiny "Berounští měšťané", reeneactorského sdružení "Ogari Pogoni", zakládajícím (byť momentálně neaktivním) členem spolku "Ringen Club Praha" a spolupořadatelem veletrhu šermu a historie "RepliCon".

 

Momentálně lektorem sdružení Lamprecht, které se věnuje studiu šermu podle mistrů z okruhu tzv. německé školy s důrazem na Liechtenauerovu linii podle pramenů ze 14. a 15. století. Pokud je třeba, uchyluje se doplňkově i k technikám a postupům mladším, případně i z jiných kulturních okruhů.

Hlavním těžištěm je boj beze zbroje s dlouhým mečem, tzv. blossfechten.

 

Vrobel Vojtěch

 

Waschka Robert

Šermu se věnuje od roku 1979 sportovně, jako bojové formě a scénickému umění od roku 1983. Lektorem šermu od 1984. Výběr ze vzdělání: 2010–1986: absolvování série workshopů stage fight (cca 20 kurzů); škola Magisterium, mistr Peter Koza, dále šavle, obušek; lektor Z. Sawicki, Polsko, stage combat P. Endl; tréninkové středisko mládeže, Zbrojovka Brno, O. Taraba, španělské školy šermu; lektor D. Rawling; London Longsword Academy, tesák, zápas, dlouhý meč, dýka, tyčová zbraň; lektor Mgr. Petr Žákovský, italská škola Mgr. Petr Vytopil, choreografie stage fight P. Nůsek a další.

 

Vlastní i hostované projekty – živá scénika přes 1000 prezentací, filmová zkušenost od roku 1988, z rolí například vedlejší role, stunt: Senso, Francie, s Wernerem Schreyerem v hlavní roli, film oceněn Grand Prize na International Historic Film Festival; koordinátor stunts a stage fight Četnické humoresky I. a II. Autor desítky her a několika set choreografií. 2011–2002: zpravodaj, člen poroty; mezinárodní přehlídka divadel Kopřiva, Kopřivnice.

 

Formální vzdělání – druhý stupeň obor literárně dramatický ZUŠ Brno Antonínská, titul Mgr. fyzika, pedagogika, psychologie MU Brno.

Lektor šermírny: Dům rytířských ctností

 

 

Jakub Záruba

(Lanistae Liberi Pragenses)

 Roku 2017 jsme založili spolek Lanistae liberi Pragenses ve kterém se věnujeme studiu italských bojových umění.
Středobodem našeho zájmu je tradice šermu renesanční Bologně, ale zabýváme se i studiem mistra Fiore dei Liberi a Capo Ferro.
Interpretujeme a rekonstruujeme systém tehdejšího šermu a jeho výuky.  
Překládám dobové knihy o šermu těchto mistrů a tuto látku pak převádím do praxe na našich tréninzích.
Při přípravě tréninku se opírám jak o tyto materiály, tak o své zkušenosti z různých bojových umění.