Sobotní semináře

 

REGISTRACE SPUŠTĚNY!

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ NALEZNETE ZDE

 

Ceny seminářů:

Sobota:

Cena jednoho semináře: 160 Kč

Balíček 3 semináře + vstupné: 490 Kč

Balíček 5 seminářů + vstupné: 790 Kč

Celodenní sobotní vstupenka: 990 Kč

Vlastní hodina s lektorem pro 1-2 lidi: 600 Kč/hod

Vlastní hodina s lektorem pro 3-4 lidi: 900 Kč/hod

 

Neděle

Cena za jeden nedělní seminář:

Tempo, menzura a biomechanika při práci se sečně bodnými zbraněmi - 350 Kč

Zaklínač - šest škol boje, Gryf, Medvěd, Vlk, Kočka, Mantichora, Zmije - 490 Kč

Základy scénické praxe - 490 Kč

 

Celodenní nedělní vstupenka: 1150 Kč

 

Celovíkendová vstupenka: 1900 Kč

 

 

Jeden seminář trvá cca 50 minut a počet přihlášených je omezen, proto neváhejte a posílejte své přihlášky co nejdříve. Na místě se budou už jen doplňovat případná volná místa, pokud nějaká zůstanou. Platba je možná pouze předem na účet, tím se přihláška stává závaznou.
V případě, že budete nuceni účast zrušit, do 20.10. 2018 bude vráceno 100% z částky, v případě odhlášení později, bude vráceno 50% z částky.

Přihlásit se lze po spuštění přes formulář níže. Přihlašování bude spuštěno 1.9.2018!

Aktivní účast na seminářích je hrazena samostatně. Cena jednoho semináře je stanovena na 160 Kč. Dále nabízíme možnost zakoupit si vstupenku All inclusive, ve které máte vstup na všechny semináře (je však potřeba předem závazně nahlásit, na které chcete) a zároveň i vstup na celou akci. Cena této vstupenky je stanovena na 990 Kč. Pro ty, kteří si vyhlédli méně seminářů nabízíme dva balíčky. První balíček nabízí vstup na tři libovolné semináře, které je opět nutné dopředu nahlásit, a vstupné na akci. Druhý balíček nabízí vstup na pět vybraných seminářů a vstupné.

Nedělní semináře jsou naceněny individuálně, je však možné zakoupit celodenní nedělní vstupenku či dokonce celovíkendovou vstupenku.

 

Informace o lektorech najdete ZDE:

 

 

 

Boloňská škola šermu - poboční meč (spada da lato)

(Jakub Záruba, Lanistae liberi Pragenses)

„Jen ti nejodvážnější a nejsebevědomější nastoupí do souboje pouze v košili ozbrojeni pouze mečem. Tím podávají ten nejpřesvědčivější důkaz, že věří své pravdě a vlastnímu umění.“

-       Giovanni dall'Agocchie

Na semináři pobočního meče (spada da lato) si společně procvičíme základní techniky boloňské školy pro ostrý jednoruční meč. Začneme systémem střehů a budeme pokračovat dále přes základní způsoby trapassare a astringere. Dále pak obrany filo dritto a filo falso (elza e tira).

Seminář zakončíme několika přechody z boje mečem do zápasu.

Seminář boloňské školy šermu je vhodný i pro úplné začátečníky.

 

Dlouhý meč - JAKnaNACH

(Hozák Kamil, Pardubický spolek šermířský)

Společně projdeme několik možností aktivní obrany, tedy technik pro situace kdy soupeř už zaútočil (nebo jsme ho k tomu vyprovokovali).
Probereme základní mechaniky pohybu těla i zbraně.
Nutná je šermířská maska, nákrčník, rukavice (stačí pracovní) a bezpečný dlouhý meč.
Deset plastových mečů a 10 masek mohu zapůjčit.

 

„Chtějí to lidi vidět?“

(Argo - Petr Nůsek)

Společně nadzvedneme pokličku nad vroucím tématem scénického ztvárňování. Přičichneme k rozdílům bezpečného inscenování specialistů, herců, kaskadérů, ale i nedopečených (přepečených?) českých odborníků na scéniku, definujeme inscenační minimum při práci před kamerou a na jevišti, třeba také otáčivém… Potkáme nejčastější chyby a rozloučíme se s mýtem neinscenovatelnosti. Nechám si od vás poradit, kdo je a není dobrý choreograf, seznámíme se s minutovým vývarem instantního pohybáře . S sebou si vemte chuť, otázky (neslibuju, že na ně budu umět odpovědět), chrániče, dobrou sportovní obuv, co nejpestřejší barevné pohodlné oblečení, černé brýle a hůl délky cca 160cm (násadu na smeták). Těším se na společný úklid zaprášených názorů, vybublaných nejasností, převařených myšlenek a připáleného hrnce našeho tématu – a samozřejmě také i na vás. S pozdravem, Petr Nůsek Argo

 

Jak na otočky ve scénickém šermu

(Digladior - Jan Šulák, Zdeněk Utišil)

Otočky jsou ve scénickém šermu často opomíjenou, někdy až opovrhovanou technikou. Je to tím že jsou opravdu nepoužitelné a nebo je jen šermíři špatně aplikují? Zkuste si s námi zapojit otočky do soubojů tak, aby fungovaly a byly smysluplné i esteticky zajímavé.

 

Kingdom Come Deliverance šerm ze hry naživo

(Robert Waschka -Dům rytířských ctností)

 

Kyusho Jitsu

(Okuden Circle,  Martin Zvonař)

 

Meč a štít

(Vít Hrachový)

 

Ohnutý hřbet a dlouhá čepel

(Petr Pistulka)

"Ohnutý hřbet a dlouhá čepel v dokonalý šerm skloubí se - stručný úvod do umění Salvatora
Fabrise"

Obsahem semináře je seznámení se se základními střehy mistra Salvatora Fabrise, ukázka základního výpadu a nízkého výpadu překrokem, plus ukázka technik vycházející z jednotlivých střehů.

Ideální výbava:
kord dlouhá čepel (ale lze jakoukoliv, byť jako poslední možnost sportovní čepel)
maska
plastron
rukavice

 

Padám, padáš, padáme!

(Adam Jirka)

Jak spadnout a neublížit si? Jak zakomponovat pád věrohodně do choreografie? Na tyto otázky se Vám pokusím odpovědět v rámci semináře, kdy si společně projdeme jak základní principy a mechaniky pádových technik, tak i základní pravidla při jejich používání v choreografiích. Účastníkům doporučuji si na seminář přinést chrániče, ideálně chrániče loktů, kolen a páteře.

 

Párová akrobacie - netradiční forma vyprávění

(Jaroslav Dolejší "Červeňák")

 

 

Úskalí interpretace šermířských technik dle Fechtbuchů

(Petr Vytopil)

Zwerchhaw a vazba rapírem se zaměřením na tempo a vzdálenost.

 

Základy irských tanců

(Kuba Mašek (Rinceoirí))