Program

Přednášky

STEAMPUNK Co to je?

(Petra Kamínková)

proběhne v sále 1

Lehký úvod do světa steampunku. Co to je, jak ho poznáme, jak vznikl a co bylo dál, kam všude pronikl a kde se s ním můžeme setkat. Součástí bude módní přehlídka.

 

EVA a jak ji "zneuzit" na steampunk

(Karel Strmy Böhm)

Karel „Strmy“ Böhm je plzeňský steampunker, cosplayer a tvůrce kostýmů, který se několik let věnuje práci s různými materiály včetně pěnovek a polyuretanů. V sobotní přednášce s názvem "EVA a jak ji "zneuzit" na steampunk!" se dozvíte o všem podstatném od práce s materiály přes tvarování, až po odlévání a duplikáty. Přednáška je vhodná pro všechny, které zajímá, jak se tvoří kostým.

 

Steampunk v literatuře

(Margarit Jessikka)

Přehled steampunkové a podobné literatury od počátku až po současnost se zvláštním zřetelem k pilířům žánru, česky vydaným dílům a hlavně pak české tvorbě. Pozor: může obsahovat spoilery a osobní názory autorky!

 

Vlasy ke kostýmu 

(Fírer z Napařené hlavy)

Cosplay, Fantasy, living history, alt-styly... v podstatě jakékoli „kostýmování se“ má jedno společné: „Co budete mít na hlavě a co provedete s vlasy, to může váš kostým buďto dotáhnout do mistrovské podoby nebo úplně zabít.

Fírer z Napařené hlavy narve do své „show and tell“ přednášky VLASY KE KOSTÝMU co nejvíce ukázek, tipů a triků, abyste si u dalšího plánování vlasů nechtěli všechny ze zoufalství vyškubat. Cílem je pomoci všem fanouškům kostýmů najít co nejsnazší způsob, jak se dostat ke kýženému dokonalému výsledku.